A nagy napról percről percre
Hogyan készítsük el a nagy nap forgatókönyvét?
No para! Nincs pánik, kapkodás, feszültség, ha van forgatókönyv! Egy elengedhetetlen kellék, ami óriási segítség lesz és biztonságérzetet ad. Egy tökéletes forgatókönyvvel a kezetekben egészen biztos, hogy nem fogtok semmit sem elfelejteni, kihagyni, nem stresszelitek túl a napot.
Ha van esküvőszervezőtök, ő egészen biztosan jó forgatókönyvet fog készíteni. Általában a ceremóniamester is készül forgatókönyvvel, azonban ő olyat fog összeállítani, ahol ő bekapcsolódik a napotokba. A szervező ellenben szinte onnantól kezdi, hogy kinyitod a szemed és felkelsz. J Ennél nagyobb segítség nincs!
A forgatókönyveknek megvan a kötelező tartalmi része, hiszen egészen biztos, hogy lesz szertartás, lesz vacsora, lesz torta… A kötelező elemeken felül a többit a ti igényeiteknek megfelelően kell kialakítani. Gondolok arra, hogy szeretnétek-e nyitótáncot, vagy sem, lesz-e menyecsketánc vagy esetleg gyertyafénykeringő, szeretnétek-e bármi plusz dolgot. Eltérés lehet a forgatókönyvnél, ha bizonyos elemeket felcseréltek. Ilyen lehet az átöltözés menyecske ruhába. Valaki már a menyasszonyi táncot átöltözve kezdi, valaki a tánc után öltözik át. (Megjegyzem lényegesen kellemesebb már átöltözve táncolni, mint a nagy abroncsos ruhában. Ez a ti döntésetek, hogy szeretnétek megoldani.) Felcserélhető a vacsora és a nyitótánc is. Valaki vacsora előtt tartja a nyitótáncot, de vacsora után is ugyanúgy elfogadott.
Az időbeosztásnál figyeljetek oda, hogy ne legyen túl sűrű a program, mert akkor nagy kapkodás lesz. Ha pedig megcsúsztok és nem tudtok a tervek szerint haladni, pánikba eshettek. Na ez az, ami senkinek sem hiányzik a nagy napon. Lényeg, hogy minél kevesebb stressz érjen!
A forgatókönyvbe írjatok elérhetőségeket, ha szükséges bárkit azonnal elérjetek.
Fontos tudni, hogy az esküvői forgatókönyv nem a vendégeknek készül! Nekik nem kell a tudomásukra hozni a nap menetét, ellenkező esetben ez is csak bonyodalmat okozhat.
Példakánt írok egy vázlatot, ami alapján már el tudjátok készíteni a saját forgatókönyveteket. Pontosítok, 2 vázlatot adok a kezetekbe, az egyik maga a forgatókönyv, a másik egy időbeli leosztás, nagyjából mire, mennyi időt kalkuláljatok. Ezek alapján már tudtok tervezni. 🙂
Forgatókönyv vázlat
Ébredés, reggelizés, készülődés
Smink és fodrász
Öltözködés
Szertartás előtti kreatív fotózás
Vendégvárás
Polgári szertartás
Egyházi szertartás
Gratulációk fogadása
Közös csoportkép fotózása
Csokordobás
Megérkezés a vacsora helyszínére
Koccintás, welcome drink
Ajándékok átadása
Pohárköszöntő
Vacsora
Nyitótánc
Folyamatos tánc
Menyasszonyi torta
Folyamatos tánc
Átöltözés menyecske ruhába
Menyasszonyi tánc
Éjféli menü
Tánc reggelig
Egy kis segítség az időbeosztáshoz.
Reggeli: kb. 30 perc
Fodrász: 60-90 perc
Smink: kb. 60 perc
Készülődés, öltözködés: kb. 50 perc
Kreatív fotózás: kb. 120 perc
Polgári szertartás: 20-30 perc
Egyházi szertartás: 30-45 perc
Gratulációk fogadása: 25-60 perc (ez függ a létszámtól)
Csoportkép: kb. 30 perc
Ajándékok átadása: 30-60 perc
Pohárköszöntő, köszönőbeszédek: 15-35 perc
Vacsora: 90-120 perc
Menyasszonyi torta: 30-50 perc
Átöltözés a menyasszonyi tánchoz: kb. 30 perc
Menyasszonyi tánc: 40-120 perc (szintén függ a létszámtól)
Ne felejtsétek el beleszámítani az utazások időpontját sem, ami függ a helyszínek közötti távolságtól és a forgalomtól is.
Csodás készülődést kívánok!